| Marin46 a întrebat:

Sincer nu prea am avut o prietena la viata mea, si cred ca din cauza ca sunt mai gras.Multe fete mi-au zis ca daca as fi mai slab as fi foarte frumos si le dau dreptate dar nu prea stiu cum sa fac asta.As reusi sa slabesc ceva pana la vara daca fac in fiecare dimineata abdomene,nu mai beau sucuri, nu mai mananc dulciuri si paine? Voi ce ziceti.Ar mai trebui sa fac ceva ca sa slabesc pana la vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PandaEcrazy a răspuns:

Sporturi,fructe,si sa mananci mai putin. sa nu incerci cu medicamente ca altfel de ingrasi ca naiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate daca tu vrei sa slabaesti tot ce trebuie sa ai rabdare, 6 luni maxim poti sa ai un corp foarte bine lucrat cu abs.te duci la sala de gym.Le spui ca vrei sa slabasti si sa ai si corp lucrat iti fac ei program tim de 6 luni. poti sa mergi de 3, 4 ori pe saptamana..nu mai bei sucuri, bautura, etc /trebuie sa mananci bine /sa ai grija mare la grasimi! citeste pe produs.si NU te astepta dupa o luna sau 2 sa vezi rezultate.Rezultatele le vei obtine dupa 6 luni maxim.nu conteaza cat de mult de duci la sala pe zi.conteaza cat de bine mananci si sa lucrezi corpul CORECT. Daca faci tot ce ti-am spus o sa reusesti dar cu rabdare! sa nu renunti.Succesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa carnea, lasa dulciurile, esential este sa manangi multe legume si fructe.Nu e suficient sa te duci la sala sau sa faci abdomene acasa.TRebuie sa faci exercitii fizice acasa in ritm alert si fara pauze diversificate fara serii si prostii.cu cat exercitiile se desfasoara in ritm mai rapid cu atat procentul de lipide arse e mai ridicat.De ex 5 minute de alegare la viteza maxima e mai eficienta decat 30 de minute de alergare usoara, esential este sa-ti supui corpul activitate fizica daca se poate cat mai ''dura''.Da-te cu bicicleta(daca ai)alearga mult, lasa facebook sau jocurile pe calculator, no more chips, http://www.youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc uite tipu asta arata multe clipuri ajutatoare

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu mai manca alimente din astea idioate precum painea, si paste si sub nici o forma nu mai bea sucuri si nici nu mai manca dulciuri.Mergi la sala si intr-un an maxim nici nu o sa te mai recunosti, in 1-2 luni de sala se vor observa primele schimbari semnificative.

| EaEmma a răspuns:

Mergi la sala, mananca sanatos si garantat vei slabi