| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva cum as putea sa imi maresc neuroni cu orice cu alimentatie adica ce trebuie sa mananc, ce supersiti sunt ca sa iti maresti neuroni chiar daca nu merge dadetimile ca sa vad si eu si altele orice sa fie dar dadetimi ceva ca as vrea sa pot sa retin mai multe
mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Crezi ca poti deveni mai destept daca mananci ceva anume sau faci niste ritualuri speciale sau ce intelegi prin superstitii? rolling on the floor
Ar fi prea simplu. De fapt, e greu de tot... trebuie munca si studiu, ca "sa-ti maresti neuronii"! naspa, da? happy

| RAY a răspuns:

Ionut nu marimea conteaza uite un mic exemplu un pc are 512 ram, 2 ghz cpu, un mic telefon are 4 gb de ram, 2 ghz 2 nucele care e mai rapid?
conteaza viteza de comunicare intre sintxele care unesc neuroni ele determina procesoarea informatiei, creativitatea, inteligenta, deci trebuie sasi folosesti cat mai des creierul sunt excertiti online games brain si sa stii ca da rezultate, apropo nu exista pastile minune, pastilele au cafeina care te tin treaz atat

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru VeraTPU):

Si eu ce am spus, in fine esti femeie te inteleg

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru VeraTPU):

Femeie pastilele au acelasi efect ca cafeina care da are ca cauza sa te tina treaz, desigur ca cafea are mult mai multe benefici pozitive ca pastilele alea

| MskDesign a răspuns:

Trebuie sa mananci foarte multa nuca de cocos.

| unprietenaproape a răspuns:

Invata mult, citeste.

Răspuns utilizator avertizat