| AlexandruPorfir a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de punctele negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Whitesnake99 a răspuns:

Aspirator de puncte negre, masti si o perie rotativa pentru curatat fata (spinbrush)

| Dddonkey a răspuns:

Coloreaza-le cu un marker alb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dddonkey):

Ce bine ar fi daca ar avea rezultate asta laughing

| David090 a răspuns:

Punctele negre pot fi scoase fie cu ajutorul degetelor, fie cu un dispozitiv metalic special conceput pentru scoaterea acestora. Indiferent de procedura aleasa pentru scoaterea punctelor negre, este indicat sa ne ocupam de aceasta problema imediat ce iesim din dus. Asta pentru ca aburii si caldura din baie dilata porii si faciliteaza scoaterea punctelor negre. Cu cat punctele negre ies mai usor, cu atat pielea este mai putin agresata si arata mai bine la finalul procedurii. Sper ca am fost de ajutor