| cenumesapunaici a întrebat:

Stiu ca dimineață e bine să mănânci ouă. Asa ca mănânc o omletă din două ouă cu puțină brânză feta, fără ulei. Dar azi dimineață am pus și puțină carne de pui pe grill. Este o combinație rea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de care brinza feta si de care carne de pui. Puiul de import e un mare rahat in cele mai multe cazuri. Ala american e ingrozitor. Feta in cele mai multe cazuri e vreo 30% brinza/lapte si restul grasimi vegetale si alte cacaturi. Practic dai bani pe un pic de brinza amestecata cu mult ulei. Vrei sa faci ceva misto cu omleta aia, pune o legatura de marar taiat marunt.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu este o combinaţie rea/neindicată :)

Totuşi, SPER că nu consumi câte 2 ouă zilnic!
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ra-fierte/

Toate cele bune!

Alte răspunsuri
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, nu este rau. Insa, incearca sa nu mananci oua chiar in fiecare zi. S-ar putea sa te trezesti cu o indigestie dupa o anumita perioada.