| TheAnonimUser a întrebat:

Salut sunt baiat si am 18 ani am 1.73 si un aspect fizic placut dar parca tot as vrea cateva kilograme in plus stie cineva o metoda rapida si eficienta sa ma pun ceva pe mine? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

In primul rand nu manca grasimi in excess si mancaruri nesanatoase. Ele doar iti vor afecta sanatatea, si poti sa te ingrasi mai repede cu sfatul meu decat cu fast food. Mananca 5 mese pe zi. Stiu, suna putin exagerat. Doar ca asa mananci multa mancare impartind egal intre mese. Mananci dimineata un mic dejun consistent, apoi mai pe la ora 12, mananci niste fructe sau ceva dulce, dar natural ( sau nu foarte nesanatos ). Mananci de amiaza cu felul unu si doi, si ca desert iti iei doua mere. Pe la 4 mai mananci inca o data o gustare, si la 7 mananci de cina. Bea apa regulat, asa cum o faceai inainte. Trebuie sa te hidratezi, dar nu in exces cum fac ceilalti sa slabeasca. Fa si putina miscare. sa ai si ceva muschi nu doar grasime. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Bica_Madalina_1993 a răspuns:

Buna, mergi la sala si o sa observi destul de repede rezultatele, pentru ca vei pune muschi, te poti ajuta si de niste proteine, dar nu abuza de ele. Prietenul meu s-a apucat de sala prin clasa a 11 a, a luat si ceva proteine si acum arata chiar ok, si-a format musculatura. Succes! happy

| scaramus a răspuns:

Eu am citit pe Internet că pentru a pune câteva kilograme și sa te menții sănătos ar trebui să mănânci mai multe:proteine vegetale (cum se găsesc în fasole,lintemazăre etc.),produse lactate, legume fructe cereale(cum ar fi:orzul, grâul, orzul etc.). Trebuie să nu lipseasca nici vitaminele, sărurile minerale și nici grăsimile. Dimineașa trebuie să ai un mic dejun mai consistent.Seara trebuie să mânânci mai ușor, altfel vei fi agitat.Eu am încercat și în 3 zile m-am îngrăsat cu 6 kilograme.

| Deli_Delia_2000 a răspuns:

Buna deci prima data:
Dimineata mananci foarte bine, adica tot ce vrei. Fructe, mancare gatita, legume, lactate. deoarece corpul tau trebuie inca de dimineata sa arda calorii si grasimi pentru a te tine in forma ptc, daca tu nu mananci bine atunci corpul tau. Nu are ce sa arda asa ca arde tot ce prinde asta afectandu.ti greutatea. Si o sa slabesti happy. in timpul zilei mananca cate putin din orice. Si mai mananca si seara happy
Sper ca te.am ajutat
Funda?batting eyelashes