| Andrei09768 a întrebat:

Știe careva care este cea mai eficientă și mai rapida metoda de a scăpa de mirosul neplăcut al picioarelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| varsanofie a răspuns:

Băi cu oțet, ceai negru, salvie sau ghimbir.
Ceaiul negru conține acid tanic. Acesta ucide bacteriile producătoare de miros urât la picioare.
Pentru a preveni mirosul neplăcut al picoarelor îți las un link mai jos.
https://goo.gl/MvNrPB

| Andrei09768 explică (pentru varsanofie):

Un răspuns bun.Ms mult.Ma spăl in fiecare zi pe picioare și tot miros ca dracu. Sper sa mearga.

18 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Apă și săpun

| Andrei09768 explică (pentru Yurisa):

Mă spăl in fiecare zi pe picioare de când mă știu și nu scap de miros

| Justme1997 a răspuns:

Le speli+ spray special de picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le speli

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce? Eu cred ca e mai eficient sa le taie. Pana la urma vorba aia, picioarele nu tot din curulet fac parte?

| Andrei09768 explică (pentru anonim_4396):

Mă spăl in fiecare zi pe picioare idiotule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spălatul.

| teo530 a răspuns:

Apa si sapun zilnic

| Andrei09768 explică (pentru teo530):

Mă spăl in fiecare zi...

| Yurisa a răspuns (pentru Andrei09768):

Sa porti sosete de bumbac, exista deodorante, pudra de talc

| elcosmin a răspuns:

Eu fac ceva si chiar functioneaza. Am vazut tot pe internet. Intr-un lighean cu apa, storci lamaie, si speli talpicile adidasilor(si daca e necesar si adidasii si picioarele) in acea apa. Ieftin rapid si eficient. Crede-ma ca a doua oara cand vei face asta va fi la urmatoarea pereche de adidasiwinking

| iDarkness a răspuns:

Sa le tai? Idk.

| Andrei09768 explică (pentru iDarkness):

Te-n **** mea de distrus.

| iDarkness a răspuns (pentru Andrei09768):

Esti din Vaslui, ce poti sa-ti cer?

| Andrei09768 explică (pentru iDarkness):

Sunt din București...

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Dăte cu deodorant pe tălpi la mine funcționează

| Ionut58282856 a răspuns (pentru ValentynaTynaAmy):

Si eu fac acelasi lucru, deci de-asta fetele miros asa frumos