| Burca_Ariana_1998 a întrebat:

vreau sa slabesc cateva kilogram si caut o metoda eficienta si rapida

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Dimineata: o felie de paine prajita integrala cu branza dietetica sau dulceata light sau sunca de curcan

Gustare: un fruct la alegere (mar, portocala, cateva felii de ananas, para, nectarina, grapefruit etc.)

Pranz: - legume fierte, crude sau la gratar sau salata
- carne de pui, vita, peste, la gratar sau fiarta
(se alege una din variante)

Gustare: un fruct la alegere

Cina: - legume fierte, crude sau la gratar sau salata
- carne de pui, vita, peste, la gratar sau fiarta
- conserva de peste in suc propriu
- doua oua fierte sau omleta (nu mai mult de 3 galbenusuri pe saptamana)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Renunta la : paine, fainoase, dulciuri si sucuri si vei slabi din prima saptamana 1-2 kg.
Apoi, daca te apuci si de sport, mai poti da inca 1 kg/saptamana.

| vanilla80 a răspuns:

„Pirula de slăbit e un mit 666;
Doar înfometarea funcționează pentru grase"