| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am varsta de 18 ani jumate si o inaltime de 1, 64. De pe la 14-15 ani nu am mai crescut aproape deloc, adica la 14 ani aveam 1, 60. Tin sa precizez ca parintii sunt scunzi sub 1, 60 ..Am citit mai multe articole pe net in care se specifica ca trebuie sa bei multa apa, lapte sa dormi foarte mult ..Sa fiu sincer nici apa nu beau multa, lapte aproape deloc iar la somn ma pun dupa ora 1:00-2:00 noaptea.

Sunt de 6 luni la sala de forta..Am inceput sa ridic greutati destul de mari.

Mai exista vreo sansa sa cresc brusc? daca 3-4 ani daca am crescut maxim 4 cm ..Astept opiniile voastre din viata reala. si nu prostii ce se scrie pe Internet in mare parte. Opinii daca a-ti mai crescut dupa 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| allyn333 a răspuns:

Eu sunt mai inalt decat parintii mei si am 13 ani. Am 1, 72cm si 54kg. Eu mananc cat mai multa carne, beau vreo 4-5l de apa pe zi si fac sport 6 ore.
Si eu dorm vreo 5 ore, nu e chiar sanatos pentru unii, dar eu nu am nicio problema.
Dar tu cum ai 18 ani... Mai greu sa te inalti deoarece la varsta asta corpul nu mai sufera modoficari majore. Dar Bafta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca mai ai timp sa cresti pana in jurul varstei de 20 de ani. Incerca sa faci basket, inot, volei; imposibil sa nu te ajute.