| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am varsta de 18 ani jumate si o inaltime de 1, 64. De pe la 14-15 ani nu am mai crescut aproape deloc, adica la 14 ani aveam 1, 60. Tin sa precizez ca parintii sunt scunzi sub 1, 60 ..Am citit mai multe articole pe net in care se specifica ca trebuie sa bei multa apa, lapte sa dormi foarte mult ..Sa fiu sincer nici apa nu beau multa, lapte aproape deloc iar la somn ma pun dupa ora 1:00-2:00 noaptea.

Sunt de 6 luni la sala de forta..Am inceput sa ridic greutati destul de mari.

Mai exista vreo sansa sa cresc brusc? daca 3-4 ani daca am crescut maxim 4 cm ..Astept opiniile voastre din viata reala. si nu prostii ce se scrie pe Internet in mare parte. Opinii daca a-ti mai crescut dupa 18 ani.

Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tu deja esti putin mai inalt decat parintii tai, in general cresterea in inaltime a unui baiat se finalizeaza undeva in jurul varstei de 20 ani, totusi sa nu speri sa mai cresti prea mult, maxim 1-2 cm sau nici macar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum a spus Felys.