| kypsyk112 a întrebat:

Salut.Sunt pensionat pe caz de boala hepatita B, si urmez tratament cu Baraclude{entecavir}. Medicul de la comisia de medicina a munci de la pensionari mi-a comunicat ca nu am diagnostic de pensie. este posibil asa ceva daca urmez tratament cu entecavir normal ca virusul inca este prezent.va multumessc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar hepatita B fara complicatii nu este un motiv de pensionare medicala, toti pacientii cu aceasta boala isi continua in mod normal activitatea. Fie s-a comis o eroare, fie la pensionare aveati o complicatie care intre timp s-a rezolvat