| angeLina_4290 a întrebat:

aș vrea să știu ce pot face contra petelor roșii pe de pe față? Am o față tare sensibilă și la oricare stoarcere a unui coș cît de mic, îmi ramîne pată roșie... Nu am probleme cu coșurile, însă mi-au mai apărut mici puncte negre pe care le-am stors și-n urma cărora mi-au ramas pete roșii... Spuneți-mi vărog ce-aș putea face pentru a le îndepărta? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Intr-adevar ai un ten sensibil, daca nu ai cosuri pentru indepartarea punctelor negre iti recomand o crema de gomaj si o masca care sa nu iti irite tenul http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-aloe-scrub, http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-marine-mask

| MenInShadow a răspuns:

Ai fata sensibila? nu. si eu am aceiasi problema. Dar eu am avut maari probleme cu cosurile laughing storceam unu si aparea altul. Eu zic sa astepti un timp. Si eu, dupa ce-mi storceam cosurile, mi se lasau niste pete rosii pe fata, dar in timp mi-au trecut si cosurile si petele. Daca nu trece, te duci la un doctor sa-ti dea o alifie, dar sa-i zici sa fie ceva facut natural sa nu te trezesti la 30 de ani cu o fata ca de 80.

| Melody a răspuns:

Ceai de musetel? Nu stiu ce sa zic...incearca, nu strica oricum, e calmant. Si castravetele e foarte bun pentru ten, mierea de albine etc.
Daca te machiezi ai grija sa folosesti produse de calitate si sa nu abuzezi. Iar seara sa nu sari demachierea. Pielea trebuie sa respire.

| midiots a răspuns:

Ai incercat sa nu le mai storci? Du-te la farmacie si ia o solutie de cosuri numita Virginia, uite aici un site sa te interesezi http://www.google.ro/......tp?/imgres

| angeLina_4290 explică:

Mersi mult de sfaturi, sper sa-mi ajute...La mine nu punctele negre sau cosurile sunt adevarata problema, ci petele rosii.Citeva,pe frunte mai exact,sunt parca semne,cu toate ca nu am si nu am avut probleme cu cosurile,mai aparea cite unul mic pe care nu-l storceam cine stie ce,dar care mi-au lasat pete rosii si, cum spuneam, pe frunte chiar semne...sad

| Karma_5990 a răspuns:

Dizolva intr-un pahar de 250 ml, 6 linguri mari de sare de mare. Cu un tamponash shterge atent fata, bineinteles asta dupa ce o speli binishor. Petele dispar repede si plus e un bun dezinfectant. happy