| Heidi a întrebat:

Intrebarea mea este legata de tipul de ten.Am tenul normal sau sensibil? Probleme cu cosurile nu am. Foarte rar apare un cos pe fata mea.Am cateva puncte negre pe nas..in rest nu am probleme cu acneea..In schimb imi apar cateodata niste pete rosii, foarte nervante.Si nu stiu ce produse sa folosesc..pentru ten normal sau sensibil straight face? Petele acestea rosii ar aparea la un ten sensibil. Voi ce spuneti?

Funda:*!

3 răspunsuri:
| lavynya1 a răspuns:

Daca nu stii ce ten ai atunci poti opta pentru o crema pentru ten mixt sau mai se zice toate tipurile de ten.Atunci stii sigurat ca nu dai gres! Tenul sensibil il recunosti in general, e sensibil la multi factori(vant, soare, unele produse etc). Sunt creme pentru pete rosii pentru toate tipurile de ten sau cel mai bine mergi la o farmacie si ceri o crema pentru tipul tau de piele si farmacista va stii cu siguranta ce ten ai.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici : http://www.top-shop.ro/tipuri_ten_ingrijire-175444-10339-article.html vezi daca te regasesti la 3 sau la 5.
Dar eu cred ca mai degreaba il ai sensibil.

| moesia a răspuns:

Petele astea rosii cand apar? de exemplu la expunerea la caldura/frig? cand te dai cu crema? as tinde catre un ten sensibil.
eu zic mai bine sa consulti un dermatolog pentru o parere mai precisa.