| Pek a întrebat:

Acum cam 1 luna roata din fața a bicicletei a cazut iar eu am cazut in cap lovindu-ma in dintii din fata amandoi s-au ciobit de atunci nu mai simt rece cu ei prea bine (pot chiar sa musc din inghetata) si dentistul spune ca nu poate sa imi puna aparat dentar. sad FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alex0297 a răspuns:

Salut!
Ti-as recomanda sa mergi la un alt dentist. In mod normal ar trebui sa poata sa tii reconstruiasca cu diverse materiale. Dar se poate sa fi murit nervii dintilor mai ales ca nu simti recele cu ei, ceea ce inseamna ca dupa un timp s-ar putea sa iti cada de tot, in cazul in care iti cad se pot face implanturi dentare in caz ca sunt dinti permanenti dar sunt destul de scumpe sau cred ca tii poate atasa de ceilalti doi incisivi. Incearca sa vorbesti cu un alt medic stomatolog, sigur te poate ajuta cineva.