| gabriel9977 a întrebat:

acum cateva zile am avut urechile infundate si ma si dureau putin.Apoi am fost la doctor mi-a zis ca e din cauza racelii. Apoi am mai fost odata pentru ca mi se infundasera destul de rau si nu prea mai puteam sa aud bine.Mi-a scos dopurile dar urechea stanga tot e infundata si nu inteleg de ce doctora a zis ca e putin rosie.Deci infectata nu e, ceara nu mai am de ce e infundata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violetta1994 a răspuns:

Bună! Am avut aceeași problemă.E din cauza curentului. Încearcă să iți acoperi urechea și să folosești o alifie specială și să treci regulat pe la ORL.

| suntserios a răspuns (pentru Violetta1994):

Asta cu curentul e doar o scuza babeasca pentru diverse afectiuni nu are nicio relevanta medicala

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine ai mai consulta un medic, eu am ignorat acesta senzatie de ureche infundata si am avut mari probleme cu o infectie si niste ameteli rele de tot

| gabriel9977 explică (pentru suntserios):

Am fost deja la doctor de doua ori in locuri diferite si ambii doctori au zis ca urechea nu e infectata.E doar putin rosie pentru ca am tot deranjat-o.

| Divy a răspuns:

E din cauza acelei presiuni aș putea sã recomand o chestie mai băbească dar nu știu dacă te va ajuta._.