| anonim_4396 a întrebat:

Astazi, m-am curatat in urechea stanga, si acum e infundata *.* se va desfunda singura sau? Mor de frica crying am mai avut o problema. cu urechile in clasa a4a,si a trebuit sa merg sa-mi scot dopurile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Du-te la medic, fara frica! Vrei sa patesti ceva si sa surzesti? Nu crezi ca-i mai bine sa recunosti ca ai gresit si cineva specializat te va ajuta? Asa vei invata ceva important: TU ESTI VALOROS si trebuie sa fii atent cu tine! Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pai ar trebui sa te cureti mai des totusi.
Mergi la medic daca nu se desfunda singura, ar trebui singura sa se desfunde.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medicul ORL.Iti va face spalaturi daca nu mai auzi bine cu urechea.lta solutie nu prea este.Nu mai baga de capul tau toate prostiile in urechi, in speranta ca se va desfunda.

| Almássy a răspuns:

Trage aer in piept si tineti nasul strans si impinge aerul. daca nu merge incalzeste niste apa mai calduta asa si dao in ureche ca sa se desfunde...

mergi la doctor daca nici una din variante nu functioneaza...

| perladunarii a răspuns:

Salut, mergi la medic sa faca acelasi lucru si acum si pe viitor curatate mai des, astfel incat sa nu ti se mai faca dopuri!

| Alinamark a răspuns:

Parerea mea ar fi urmatoarea, du-te si consulta un medic si vei primii un raspuns profesionesit referitor la ce ai de facut.

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Du-te la midec dar cred ca ti se va desfunda

| Bei3y a răspuns:

Du-te la medic!

| Catalin_Boboescu_1993 a răspuns:

Incearca sa folosesti niste picaturi de desfundat urechea sau daca nu incearca sa te tii de nas si sa suflii se v-a desfunda