| ChristianMihai11 a întrebat:

Acum câteva zile, luni mi-se făcuse rau, cred că o indigestie, care a ținut vreo 2 zile. După cele 2 zile în care mi-a fost rău, o zi mi-a fost bine, iar după, a doua zi mâncasem doar niște clementine, niște pâine cu cașcaval și băusem puțină apă, iar seara, m-a durut rău stomacul și simțeam cum ce mâncasem bâltâcâia în stomac. Azi am mâncat ceva puțin mai consistent pe la vreo 4 după amiază și iarăși după puțin târziu, simțeam în stomac mâncarea nedigerată, cum se mișcă, dar de data asta, fără dureri abdominale. Ați putea avea idee ce este? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

-ww.sfatulmedicului.rwo/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/alimente-care-pot-provoca-diaree-sau-indigestie_11747
-http://www.csid.ro/semne-si-simptome/indigestia-11246900/
Verifica termenul de valabilitate ale fiecarui aliment!

| BlackRose03 a răspuns:

Asta ar putea fi o problema medicala.Mergi la un doctor, aici nu iti putem raspunde la intrebare, sunt multe cauze care pot provoca dureri abdominale/greata/lipsa poftei de mancare.

| Seby52 a răspuns:

Incearca sa-ti diversifici alimentatia si nu o sa mai ai probleme de genul. Zgomotele pe care le auzi sunt normale, asta inseamna ca sistemul digestiv functioneaza in parametrii normali.

| dragonmagd a răspuns:

După indigestie trebuie să ții regim câteva zile, perioada în care digestia revine la normal. Clementinele se digeră greu si după indigestie nu se mănâncă fructe crude, cât despre cașcaval... Deci nu ai făcut altceva decât ți-ai creat din nou rău. Regim si treci peste tot!