| Shoky_5432 a întrebat:

Acum doua luni mi-a aparut o pata mica rosie si aspra pe piept si nu am luat-o in seama,am zis ca este o mica iritatie cu timpul s-a marit si a ramas rosu si aspru doar pe margine iar in mijloc este piele cu o culoare mai deschisa decat normal, iar acum cateva zile mi-a mai aparut o astfel de pata mica rosie si aspra(la 5-6 cm distanta de cea aparuta acum 2 luni) care vad ca si aceea incepe sa se mareasca! Luni ma duc la dermatologie,dar imi este foarte frica, ce poate sa fie? Astept raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

O iritatie.

| AnnielaIoana a răspuns:

Posibil sa fii alergica la vreun aliment.Nu ai de ce sa te temi medicul iti va prescrie un antihistaminic si probabil iti va recomanda sa tii regim pentru o perioada de timp.Multa sanatate!