| babiku11 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am luxat piciorul la fotbal si mi-a provocat o entorsa. Am fost la doctor si am stat cu piciorul in ghips o saptamana. L-am scos singur din ghips si mi-am pus o fasa elastica sa-mi tina incheietura. Credeti ca se vindeca fara ghips avand in vedere ca un doctor mi-a spus sa stau o saptamana cu el iar altul 3? Dau funda celor care se pricep si ma pot ajuta, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Păi, mai întâi faci pe doctorul şi abia după întrebi dacă e o idee bună?

Consultă un medic!

| babiku11 explică (pentru NOname):

Pai asta e ideea ca doctorul cu care mi-am bagat piciorul in ghips mi-a spus sa revin dupa o saptamana sa vedem ce facem daca mi-l scoate sau daca face altul sa raman asa. Si cand am ajuns era alt doctor mai tanar care s-a uitat pe prima radiografie din calculator si mi-a spus mai stai 2 saptamani asa fara nici o radiografie noua fara consultatie...

| NOname a răspuns (pentru babiku11):

Păi, doctorul îţi spune să-l mai ţii vreo două săptămâni şi te duci acasă şi îl scoţi? Ţi se pare o decizie înţeleaptă?

Iar întrebarea ta, într-adevăr, aşa cum a spus Prototyp3, era postată la "Religie". Am mutat-o unde îi era locul.

| OnHold a răspuns (pentru NOname):

Cred ca el a vrut s-o posteze la sanatate, dar a dat cumva vreun clic aiurea si asa a ajuns la religie. Oricum era bine si-acolo, ca e vorba despre ``ridica-te si umbla, fiule``, ma gandesc eu...

| NOname a răspuns (pentru OnHold):

laughing Aha.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu dupa cat timp l ai scos?

| Prototyp3 a răspuns:

Ce caută întrebarea asta la Religie?

| babiku11 explică (pentru Prototyp3):

Care religie bossu meu ca e la "Sanatate"? Inainte sa te dai destept asigura-te ca asa e