| Iuliana_Ramona_1998 a întrebat:

am 10kg in plus si as vrea sa incep dieta Dukan dar am oare care indoieli privind aceasta dieta, a incercat-o cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, eu.

| Iuliana_Ramona_1998 explică (pentru alina2k18):

Si cat ai slabit cu aceata dieta?

| alina2k18 a răspuns (pentru Iuliana_Ramona_1998):

6 kg in 6 sapt.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dietele sunt pentru oameni slabi

| Uvox a răspuns:

Dieta Dukan este țeapă periculoasa. Probabil ca si cea recomandată aici de ziptrack.
Informeaza-te, găsești tone de informații doar sa ai grija pentru ca multe sunt false sau partial adevărate.
În esență este simplu, aportul caloric nu trebuie sa depășească consumul si sa asigure organismului necesarul de vitamine, minerale, proteine, grăsimi samd.
Fără diete "rapide" ca sunt dăunătoare unele chiar periculoase.
În timp si cu determinare o sa reușești.

| ziptrack a răspuns:

Dieta Dukan este foarte nociva deoarece excesul de carne pune presiune foarte mare pe ficat. Daca vrei sa scapi foarte repede de greutate, citeste sfaturile mele de aici:

http://www.tpu.ro/......ut-sa-fiu/

E cea mai recomandata dieta deoarece scapi foarte repede de greutate in timp ce-ti hranesti si stimulezi sistemul imunitar.

Succes!