| Antonyo99 a întrebat:

Am 13 ani si sunt destul de grasut si vreau sa mai slabesc big grin ma trezesc la ora 10:00 mananc dupa plec la scoala acolo am 5 lei dupa cand ajung acasa mananc si apoi pe la 22:00 mananc iar ce pot face sa ma abtin?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlleAlllexandra a răspuns:

Trezeste-te putin mai repede, bea 250 ml apa, mananca apoi fa 10-15 flotari, 30 abdomene. La scoala nu mananci decat un sandwich pus de acasa, micut, si bei 500 ml apa.Cand ajungi acasa mananca eventual o ciorbica micuta, bea 250 ml apa(inainte), reia programul cu abdomene, flotari. La ora 20:00 cel tarziu mananca un fruct si bea din nou 250 ml apa. Ti-as recomanda si Colon Hepl, o sa te ajute, e facut din plante, nu-ti stica deloc. Dupa ce mananci reia programul de sport care l-am mentionat mai sus. Baftaaa!happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Renunta la masa de la ora 22 si practica un sport, inot, fotbal...

| persseuss a răspuns:

Pune un scotch mic la gurita

| Meganos a răspuns:

Bea multa apa inainte de masa si nu mai manca dupa ora 18:00.si cat mai putina paine sau chiar de loc.

| Antonyo99 explică:

Mersi frumos alexandra oricum practic fotbal