| Timis_Stecho_Cristian_1981 a întrebat:

Am 14 ani,de cateva zile am niste crampe abdominale, dureaza cam 30 sec sau mai putin.Ce sa fac?
Am nevoie de un raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ONR1R4 a răspuns:

Este foarte grav crede-ma nu spun asta sa iau funda de la tine ma pi*** pe ia de funda du-te frate la medic tu cum rezisti NICIODATĂ DAR NICIODATĂ
Nu te juca cu sănătate ta nu stiu cum ai REZISTA pana acum eu ati mai zic odată du-te la medic urgent expilcai an detalii FIECARE simptome el te va ajuta 100000%

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

2-3 crampe pe zi (chiar daca nu sunt in fiecare zi) pot fi niste simptome de apendicita, mai ales daca sunt insotite si de scaun moale.
Eu zic sa mergi la medic daca acestea au aparut acum 3 zile in urma, sau chiar de mai mult de 3 zile. Daca mai apar, nu mai sta pe ganduri si suna la 112. Parintii tai trebuie sa stie de problema ta. Poti sa suni si tu in lipsa lor; pentru ca sunt multi parinti inconstienti de nevoile copiilor lor. Nu te costa absolut nimic sa suni la 112.

| Preotul500 a răspuns:

Cristian, nu te panica, pot fi diverse motive. Nu mai pune intrebari pe site-uri de genul legate de sănătate. Așteaptă încă o săptămână si ceva, si vezi daca persista, si abia dupa sa le spui si alor tai ca sa te poate vedea un doctor. Nu este nimic grav, succes!

| ONR1R4 a răspuns:

Du-te la medic urgentă nu este cu glumit cu sănătatea

| Timis_Stecho_Cristian_1981 explică (pentru ONR1R4):

Am cate doua sau trei crampe pe zi! E grav?