| Codrut18 a întrebat:

am 16ani si 4luni si am fimoza...nu se decaloteaza cand e in erectie doar cand e (nesculata)nu le.am spus parintilor mei fiindca imi este rusine! ce trebuie sa fac sa scap de problema asta? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex0297 a răspuns:

Salut!
Din pacate se corecteaza prin circumcizie(operatie care include taierea pielii din jurul glandului-ciupercii peniene). Va trebui sa vorbesti cu parintii si sa mergeti la un spital unde iti pot face aceasta operatie prin anestezie rahidiana sau generala(in functie daca accepti sa te intepe in spate sau nu). Imi pare rau pentru tine, din cate stiu asta e singura metoda de a scapa de fimoza, am asistat la o asemenea operatie, dureaza sub o ora.

1 răspuns:
| Codrut18 explică:

Unde sa ma intepe? Oricum multumesc!