| MyNameisEduard a întrebat:

Salut TPU! Am 17 ani si sunt nici gras, dar nici slab la corp,dar brațele mele sunt cam slabuțe, e normal? Sunt si înalt si ma gândesc ca din cauza asta, am văzut mulți oameni care erau tot așa si acum s-au mai îngrășat.O părere?
Dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu e nicio problema dacă ai brațele mai slăbuțe.
Și eu la 17 aveam brațe slăbuțe și le am și acum.
Păi că să ți le întărești trebuie să mergi la sala sau sa faci niste exercițiu fizice acasă.
Dar faptul că ești înalt compensează totul, oamenii înalți sunt bine văzuți în societate.
Tu bucură-te că nu ești gras, alții au o probleme cu greutatea la vârsta ta, că de sala poți să te apuci oricând.

| MyNameisEduard explică (pentru LordCristobal):

Nu știu daca ma crezi dar oricât aș mânca nu ma ingraș, am căutat pe internet si am vazut ca sunt unii oameni cu un metabolism rapid.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bratele si probabil picioarele sunt slabute pentru ca esti sedentar si nu faci sport.
Vor creste muschiuleti pe ele, daca faci sport zilnic si mananci manaci sanatos, atat legume cat si carne.

| MyNameisEduard explică (pentru Violleta2022):

Picioarele nu sunt slabe chiar deloc, si mănânc sănătos doar că nu fac sport.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Pai, ar cam fii cazul sa faci si sport, ca altfel creste burtica si vei arata ca un greiere cu picioare dezvoltate, burta si maini subtiri.

| 120bulevard a răspuns:

Asta inseamna ca te cauta sala.

Răspuns utilizator avertizat