| Florin_Cristian_1995 a întrebat:

Am facut o prostie mai de mult adica acum un an... Era "moda" aia cu taiatul pe maini.
M-am taiat pe maini cu o lama de la o ascutitoare dupa i-am dat-o unui coleg care s-a taiat si el, iar dupa am luat-o si m-am taiat din nou. Acum fiind mai mare ma ingijorez ca pot sa am SIDA sau alte boli grave. Imi puteti spune daca sunt sanse de a lua boli din cazul me? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristall155 a răspuns:

Daca colegul tău deja era bolnav de SIDA, atunci da, se transmite prin sânge. Însa daca colegul tau nu avea nici o boala, stai fara griji. Nu se va intampla nimic.

| Florin_Cristian_1995 explică (pentru Cristall155):

Vai de capul meeeuuu! Nu am putut să dorm aseara de grija.
Ma simt așa bine acummm! Multumesc

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prostia este o boala la care nici Dumnezeu n-a gasit leacul.
Ati luat-o unul de la celalalt... tongue

SIDA si alte boli asemanator-transmisibile, de regula, se iau cu alte ocazii.

| Adry05 a răspuns:

Pai de unde sa stim noi? Crezi ca ghicim daca colegu are hiv sau nu? Te duci si-ti faci control si gata. Ce intrebari ma frate.

| sierra1 a răspuns:

Colegul este sănătos, voinic?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca aveati Sida aveati multe simptome ale acestei boli dar nu ai scris nimic cum ca v-ar durea ceva.

| PumpkinDoll a răspuns:

E 50 de bani o lama, n-aveati bani sa cumparati si voi doua?rolling on the floor Du-te la doctor frate, btw moda cu taiatul pe maini? daca te referi la emo asta a fost acum mult timp si n-are nici o legatura taiatul pe maini cu EMO

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Mergi la un medic si discuta cu el. Ma pis pe funda. Incearca sa ai grija de tine si sa ii lasi pe cei cu experienta medicala sa aiba grija de tine.

| Alexandru250201 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi urgent la medic si incearca data viitoare sa te abtii de la chestii de genul

| kopli a răspuns:

Poti lua orice boala transmisibila, nu numai SIDA. Orice forma de hepatita in primul rand. Fa-ti niste analize ca sa fii sigur.

| pucheadorel a răspuns:

Când n-ai ce face, îți faci de lucru. Asta e!