| lemonn3256 a întrebat:

Am fost astăzi la doctor pentru ca vineri mi-am julit o alunița. Ieri, cum țineam pansament, coaja a cazut si alunița parca era intactă. Astăzi i-am zis doctorului de familie sa imi dea o trimitere, s-a uitat si a spus că nu e nimic grav. Eu sunt o persoana mai anxioasa. Oare e grav cu alunița sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă doctorul zice că NU E GRAV, ce vrei de la noi - bieți absolvenți de gimnaziu - să zice altfel?

| lemonn3256 explică (pentru sierra1):

Păi cum își da el seama? Dacă nu e înroșită sau are altceva?

| sierra1 a răspuns (pentru lemonn3256):

Fă și tu o facultate de medicină și apoi te mai intrebi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu o să mori de frică.

| Alverto a răspuns:

Nu, nu crede ce scrie pe net. Că de la ruperea aluniței poți face un deces happy

| lemonn3256 explică (pentru Alverto):

Adică, O sa mierlesc?

| EduardEdu1994 a răspuns:

In cazul in care alunita se rupe trebuie sa se faca un test sa se demonstreze daca este cancerigena sau nu.