| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am fost la dentist alataieri pentru niste dinti de jos, a trebuit sa curete cariile si sa puna plombe, a fost vorba de 2 dinti, treaba e ca a fost nevoie de mai multe intepaturi pentru ca ma durea. De vreo 2 zile ma doare gingia si am niste urme gen ca niste rani, presupun ca este de la injectiile facute pentru ca am mai patit odata asta, dar nu ma durea asa, acum este intr-o zona in care tot ating acea rana si ma ustura de mor, abia pot manca. Abia de vineri pot lua contact cu dentistul meu pentru ca maine nu este la cabinet. Ce imi recomandati? Este normal sa se intample chestii de genul? Am fost de n ori la dentist si e a 2-a oara cand patesc asta. Tin sa mentionez ca nu e infectie sau ceva de genu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Daca nu iti trece durerea intr-o saptamana contacteaza medicul

| Fr13nd a răspuns:

Gasesti la farmacie un gel care reduce durerea si ajuta la vindecarea ranii. Din pacate nu ii retin numele.

| elgoog a răspuns (pentru Fr13nd):

Oare elugel? acum am vazut ca am acasa si am inteles ca e bun, nu stiu cat de cunoscut este in Romania, eu stau in franta, dar am vazut ca este si in ro