| anonim_4396 a întrebat:

tatal meu a fost la un dentist pentru a-si face dintii iar dentistul i-a recomandat o pasta de dinti parodontax, am folosit si eu pasta de dinti deoarece imi sangereaza gingia, iar inca de la prima utilizare mi-a ranit gingia simteam cum ma ustura si era foarte rosu iar la tatal meu nimic este normal sa mi se intample asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La tine sangera deja gingia.Cred ca si cu alta pasta la fel ai fi patit.Mai spala-te si sa vezi ca iti va trece.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Mersi de raspunsuri

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru putin.

| Lily8 a răspuns:

Foloseste pasta de dinti din magazine naturiste.Te duci si iti alegi de acolo. Sunt naturale si nu iti vor afecta gingiile.

| egoistdream a răspuns:

Dacă continui să te speli pe dinți zilnic de 3 ori, nu o să mai ai sângerări și nici nu o să te mai doară pentru că in timp se intarește/repară gingia.