| FlorinB2 a întrebat:

Salut, TPU!
Am fost la dentist sa imi fac o plomba. La sfârșit, dupa ce termina, te întreabă dacă ti se pare prea sus plomba. Si era mai sus, asa ca mi-a mai pilit. Insa acum mi se pare ca a pilit prea mult din dinte.
Se mai lasă dintele putin? Sau trebuie sa ma duc din nou sa ii spun sa mai puna ceva material? Nu stiu exact cum merge treaba asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Last13Lucky a răspuns:

Nu are cum sa ti se lase dintele dupa ce iti pui o plomba. Iti faci programare din nou si ii spui ca nu ti-ai dat seama pe moment, dar ca ti-a pilit prea mult si sa-ti completeze unde ti se pare tie ca a luat mai mult decat trebuia.