| elgoog a întrebat:

Am fost si eu la dentis (merg de prin aprilie pentru ca mi-am tratat niste dinti) si ieri am fost sa-mi pun coronita pe doua masele din stanga, a fost ok dupa cate a trebuit sa-mi extraga o maseara din dreapta sus pentru ca era oricum rip aia. Mi-a facut doua anestezii si dupa mi-a scos vreo doua radacini sau 3 (habar nu am cum, parea foarte mica partea aia de masea) mi-a zis ca daca ma doare sa iau ceva de dureri, nu m-a durut nimic si nici azi nu ma doare, problema e ca ma doare nu stiu locul unde mi-a facut injectia in cerul gurii si nu inteleg de ce..sa mi se pare mie oare? Gen sa fie dureri slabe de la masea si sa mi se para ca e acolo unde mi-a facut injectia? Va dati seama ca as putea sa-l sun insa e duminica si nu e nimeni acolo. Mai am inca o intrebare, locul unde mi-a fost extrasa maseaua avea o gaura mare si deja intr-o zi s-a astupat tot, sa fie infectie sau e normal sa se astupe repede?
Va multumesc pentru timpul acordat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Locul se astupa repede la suprafata, dar vei avea senzatii de duere usoara chiar si 2-3 saptamani, pana ce rana se inchide si in interior.
Cel putin o saptamana nu manca pe aceea parte si clateste bine locul dupa fiecare masa, cu ceai de musetel caldut.