| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare tare cand imi scoate maseaua cu 2 radacini sad?, am auzit la o vecina ca eu facut o injectie si a scos maseaua, da ea nu si-a dat seama, asa de eficienta o fost injectia?

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Daca iti face anestezie, simti doar ca iti umbla la masea, dar nici urma de durere laughing Si eu mi-am scos una cu 2 radacini si nu am simtit absolut nimic happy Asa ca nu'ti fa griji :*

2 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Injectia respectiva este de fapt anestezie, uite definitia anesteziei : Procedeu medical (realizat prin agenți fizici sau chimici) de diminuare sau de suprimare a sensibilității la dureri. – Din fr. anesthésie.

| JustOurSmile a răspuns:

Pai, aceea injectie este cu paralizant care isi face treaba mai bine decat sprey-ul deci s-ar putea sa nu te doara.