| Andrei900Boss a întrebat:

Am fost vreo 2 ori la spital si a gasit ca am un handicap si a 2 heteroagresivitate, verbala sparg obiecte, arunc pe geam. Acum 2 saptamani am iesit de la spital ca am aruncat o sticla goala cu un dop se poate spargea geamul de la masina. Acum imi da tratament si nu imi trece, ma tot tai cu lama, as arunca un borcan cu miere sau cu orice obiecte ca sa sparg o masina. Si eu m-as duce la munca dar cu 6 clase gasesc rar locuri la shaormerii, la bucatarie ma rog ca ajutor de bucator. Ce as putea face am avut si un telefon dar mi l-a furat din spital parintii adica bunica a spus sa ma duc la munca. M-as duce la munca, dar imi trebuie bani si de tatuaje, ma rog m-as duce si la sala de forta, acum ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Bolile nervoase se vindeca in timp dacă urmezi tratamentul.

| Donsavas a răspuns:

Dacă tu continui sa te manifesti animalic, societatea te va izola. Spitalele psihiatrice de maximă securitate adăpostesc oameni zeci de ani.

| Lostlyric a răspuns:

Urmează tratamentul prescris. Fără pauze decât la recomandarea psihiatrului. În timp, ar trebui să observi o ameliorare a simptomelor care, deocamdată, reprezintă un pericol pentru societate și te fac incapabil de muncă. Este singura ta prioritate! Ia aminte, unele scheme de tratament sunt făcute să le iei și o viață. Unele perioade de instituționalizare sunt făcute să le urmezi și la cerere. Dacă vrei să îți schimbi modul de viață, vei fi o perioadă dependent de medici și trebuie să accepți acest lucru.
Oricât de greu sună, va trebui să ajungi în punctul în care să fii stăpânul propriilor tale simptome, să le poți controla. Cand ajungi în punctul acela, nu te oprește nimeni să-ți cauți de muncă. Sportul este o metodă bună de a te descărca de o energie inutilă și violentă. Parcă te văd pe post de bodyguard, deși, aceștia au un control al emoțiilor destul de bine pus la punct.
Treaba cu tatuajul poate să mai aștepte. Poate peste câțiva ani, îți vei schimba opinia cu privire la ele. Însă, cu siguranță, nu reprezintă o prioritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce iti trebuie tie tatuaje si sala de forta? laughing

| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Sa rup usa la intrarea din bloc laughing

| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Si nu glumesc tu razi? dar eu nu glumez eu vreau si tatuaje si sala de forta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Tatuajele ar trebui sa fie ultima ta problema in momentul asta.

| Andrei900Boss explică:

Si m-a dus politia cu catusele poate am uitat sa va zic.

| kopli a răspuns:

Tatuajele sunt absolut necesare?! phbbbbt Nu cred. Si la sala de forta de ce sa mergi? Nu esti destul de violent?
Descarca-ti energia la un loc de munca. Orice! La cata scoala ai, in constructii sau unde spui ca ai mai gasit. Dar tine-te de lucru. Bunica ta nu va trai o vesnicie ca sa te intretina.
Pentru nervii tai, cauta si te calmeaza singur. Cand iti vine sa arunci sau sa spargi ceva, da-te cu capul de pereti. Sa vezi ce bine este! Altii nu sunt vinovati, ca sa le faci paguba. La ce ai tu, e vorba mai mult de educatie decat de boala. Nu mai incerca sa fii spaima orasului. Mult mai bine iti va fi daca te vei intelege cu toata lumea. Repet: Mergi la munca, orice ar fi. Si, tine-te de munca nu renunta la primii nervi.

| Andrei900Boss explică (pentru kopli):

Eu cand am intrat in bloc am dat un pumn la intrare de am speriat-o pe mama mea. am vrut sa sar cu mama mea in lift ca sa murim impreuna ca daca sari in lift se rupe firul si cade liftul ala care cine liftul sa mearga in sus si in jos a mers pe scari dupa aia.

| kopli a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Nu se rupe "firul ala" asa de usor.
Dar, daca vrei sa te omori, DE CE sa mai iei inca un suflet cu tine? Iti spun eu, ca la tine sunt mofturile, lipsa educatiei. Nu vrei sa fii om normal.

| Bunica69 a răspuns (pentru kopli):

N-auzi ca e handicapat? Lasa-l in pace.

| seularts a răspuns:

Sunt locuri de munca pentru necalificati in santierele de constructii.

| Andrei900Boss explică (pentru seularts):

Da ma dar cum scap de boala heteroagresivitate, verbala?

| seularts a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Asta iti poate explica doar un doctor la un spital specializat. Nu cunosc tratamente pentru astfel de conditii.

| Balanica12 a răspuns:

Recomand sala de forta, te afli in rebeliunea adolescentei ca sa zic asa, acolo sigur te vei calma pentru ca o sa te descarci de tot. Te asigur ca vei face mari schimbari si cand spun schimbari ma refer strict la persoana ta. Nu mai sta nici un minut pentru ca mai mult ca sigur tu nu asculti de cei din jurul tau asculta de tine si du-te la sala. Cred ca ti-am fost de folos, mersi!