| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

Salut TPU,am nevoie foarte mare de ajutor, la degetul mare la picior am făcut batutura de la adidas și mi s-a făcut puroi, mi s-a umflat tot degetul. Am stors din el mereu, la spital nu pot merge pentru ca nu am vaccinul covid, in schimb iau antibiotice fac și injecții dar ma doare îngrozitor și a făcut și rană deschisă, cu ce pot da sa sa îmi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu poti merge la spital pentru ca nu ai vaccinul? Nu este adevarat. Poti merge si ar trebui sa o faci. Dar inainte de asta, renunta la adidasi si poarta incaltaminte deschisa. Macar pana te vindeci.
Degeaba iei tu antibiotice oral. Local este nevoie de tratament. Repet: mergi la spital.

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Ce treaba are vaccinul cu spitalul?