| illuminatiGRAWRR a întrebat:

Am o durere ingrozitoare de masele, ma doare si sus si jos in ambele parti. Ce leacuri babesti stiti sa-mi treaca cat mai repede durerea?
Am fost la dentisit, dar. decat pentru o masea si acum trebuie sa astept 2 saptamanii pana se renoveaza cabinetul. Asa ca... va roog spuneti-mi niste leacuri babesti eficiente si rapide!
Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Nu exista leac babesc pentru dantura, trebuie sa iei antiiflamatoare ca sa cedeze durerea, poti lua nurofen, voltaren, algocalmin

| alessia5158 a răspuns (pentru Felys):

Si daca ea, care intreaba, este un copil --- il indemni sa foloseasca voltaren(diclofenac)?!?!?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la alt dentist, cum sa stai 2 saptamani cu nervul afectat.

| Empathizer a răspuns:

Daca ai peste 12 ani sau peste 60 de kg, poti lua Diclofenac de 50 de mg, 1 cp. de 2 ori pe zi. Daca ai sub 12 ani, incearca cu Nurofen de 200 mg, cate 3-4 cp./zi

| illuminatiGRAWRR explică (pentru Empathizer):

Am 14, multumesc tuturor' pentru raspunsuri.

| andrei733 a răspuns:

Pai de ce nu cauti alt cabinet? preferi sa stai cu durerea pana se renoveaza cabinetul?