| Gumieni_Robert_1998 a întrebat:

m-am trezit de dimineata cu o durere pur si simplu ingrozitoare in partea stanga a gatului, deci nu pot misca gatul in stanga, nu-l pot da pe spate il pot tine doar in jos dreapta, dar nici asa prea tare ca ma doare in ultimul hal, un fel de sagetare
Ce as putea face sa-mi treaca cat mai repede? Unguente sau leacuri babesti, orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

În astfel de cazuri, când te trezești suni medicul de familie. Dar fiindcă ai mai multă încredere în TPU de cât într-o persoană care are studii medicale și mai poate fi și trasă la răspundere în caz de îți recomandă un tratament aiurea, îți răspund. Mergi la farmacie, cere un ibuprofen de 200mg și un clafen. Ia două pastile de ibuprofen și clafenul (gel - acționează mai repede) îl aplici în zona care te doare.