| Skrillex123 a întrebat:

Salut TPU, am o inaltime de 1.81 si port ca marime la picior 44, 5, credeti ca e normal pentru inaltimea mea? Mai vreau sa constat ca sunt si cam slab, am 63 kg, ca din cate stiu, cei grasi poarta mai mult din cauza ca li se inlateste piciorul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

44.5 se refera la LUNGIMEA piciorului.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba inaltimea ta cu numarul d ela pantofi!
Numarul de la picior este mostenit de la tata, nu in functie de grasime sau slabime, ca laba piciorului nu creste sau scade in functie de cum te ingrasi sau slabesti.

Inlatimea ta, masura piciorului si masura cucului, sunt mostenite de la tatal tau!

Ceea ce ar trebui de fapt sa te ingrijoreze pe tine este faptul ca esti extrem de slab la numai 63kg.
La 1.81m ar trebui sa ai 75-80kg!

| sierra1 a răspuns:

La câți ani?

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Da frt, sunt gras si asa e. ni se lateste. picioru ca avem axa dubla,,,, Tonaj mare etc