| takamura a întrebat:

Urgent: un barbat de inaltime 1, 70 si normal ca trup, nici gras, nici slab, ce marime poarta la jacheta de drumetie? Mersi.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La 85-87 kg eu as zice un L sau 52 pe marime europeana/germana si asta pe principiul ca e mai bine sa fie mai larga decat prea stramta. Altminteri as fi zis M sau 48. Oricum greutatea normala la 1.70 (nici gras, nici slab) e de 68-72 kg.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uita-te ce marime are la camasa, iar geaca trebuie sa fie mai mare, mai lejera si mai comoda pentru drumetie.
De exemplu, daca are marime 52, atunci geaca sa fie de 54-56, sau daca e marime XL, atunci este recomandat XXL (cu 1 X in plus).

Cel mai bine este insa sa fie probat de individ, altfel s-ar putea sa arunci banii degeaba!
LUI trebuie sa-i fie comod, nu sa-ti placa doar ochilor tai... happy

| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa ne dai greutatea, ca sa putem aprecia masura, pentru ca, "nici gras, nici slab" poate avea o variatie de 10-20kg, care pentru un barbat de doar 1.70, inseamna masura M (mediu) sau L (large).

| takamura explică (pentru Violleta2022):

Vreo 87, sa tot fie. Poate 85, cam asa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru takamura):

Daca la 1.70m are 85 kg, atunci este gras si probabil are nevoie de masura XL.

| andreia67 a răspuns (pentru takamura):

La 85-87 kg eu as zice un L sau 52 pe marime europeana/germana si asta pe principiul ca e mai bine sa fie mai larga decat prea stramta. Altminteri as fi zis M sau 48. Oricum greutatea normala la 1.70 (nici gras, nici slab) e de 68-72 kg.

| Ionut58282856 a răspuns:

Eu am c-am asa si port XXL chiar si cu trei si imi vine normal, nici mulata sa fie ca sa se poate sa se miste, sau cel putin eu as vrea asta

| Adyy5 a răspuns:

La 85 kg esti gras.
Normal erai daca la inaltimea aia aveai sub 70 kg.
Poarta L(desi poate iti va fi cam stramta) sau XL(perfect). laughing

| MariaMary129 a răspuns:

L sau XL ..cam asa... nu o sa-i fie deloc larga daca ii ii XL.