| CrazY12 a întrebat:

Am o mare problema de 3 saptamani imi apare cv alb pe penis si ma ustura foarte tare cand incerc sa dau pielea aceia jos. Am vorbit cu parinti si mi-au zis sa imi dau cu Triderm, mi-am dat cu triderm pana s-a terminat si a disparut dar dupa o saptamana mi-a reaparut, credeti ca ar trebui sa continui sa imi dau cu Triderm sau sa merg la medica (de preferat as vrea sa evit medicii, am 14 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CapShot a răspuns:

Ok. am avut si eu asa ceva, incearca o baie calduta si urmata de o crema hidratanta(o data pe zi) timp de 3 zile si vei vedea ca totul e inregula.ai doar o mica infectie. funda?

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Sa fii atent la o igiena corporala riguroasa ( mai ales la zona cu problema ), zilnic sa faci dus de 2 ori.
Si eu iti sugerez sa te duci totusi la medic daca nu trece intr-o saptamana.