| viky_2470 a întrebat:

Ce credeti ca se intampla daca sfarami o aspirina si o tragi pe nas? Mi-au spus si mie niste preteni ca ei asa se drogheaza si as vrea sa incerc si eu. Ce ziceti, daca tragi aspirina pe nas te poti droga si medicii si-ar da seama daca ai merge vreodata la un consult medica? Va rog sa imi raspundeti cu sinceritate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ReiVaN a răspuns:

Nu face asta
1. nu te drofhezi
2. aspirina se va pune in plamani.vei avea probleme mari de respiratie, raceli dese.etc.incearca sa fumezi niste marijuana, niste has maxim niste cannabis pe nas.dar SA NU TRAGI MEDICAMENTE.sau sa nu incerci cocaina sau heroina.heroina te omoara.
marijuana si hasis poti sa folosesti cat vrei.nu da dependentahappy
a si sa nu iei etnobotanice
marijuana ajuta neuroniihappymerge si de vreo 2-3 ori pe saptamana.insa nu are numai efecte bune.de ex uneorii devii paranoic.ti`e frica de orice.dar mai are o parte buna.cica ajuta la prevenirea bolilor de plamani.

16 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Aspirina dupa cite stiu eu este un medi. ulilizat in multe maladii,dar ca sa-l utilizezi ca drog pina acum nu am auzi! Ramin in fata ta fara cuvinte! Ce se intimpla cu tinerii din ziua de azi(unii,nu toti),nu ai putea cauta alte preocupari,alte interese nu ti-ai gasit? D-zeule mare! Nu vreau sa devin certareata,nici sa incep sa educ pe nimeni,am pe cine,dar scuzati-ma,ce se intimpla in lume vad ca se invirte totul in jurul drogurilor, care produc atita rau si suferinta,. Trezeste-te la realitate, si foloseste aspirina pentru dureri de cap...

| Robert a răspuns:

Asiprina nu este drog.Cand se fac analizele nu se fac si pentru droguri.Acele teste se fac doar la cererea autoritatiilor.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Subscriu "ReiVaN".

Cei care vor cu ardoare sa se drogheze, dar nu sunt dispusi sa se documenteze la modul serios despre substante riscuri/pericole/efecte/moduri de actiune/chimie etc. sa fumeze Marijuana si la Marijuana sa ramana.

| misu a răspuns:

Esti bolnava!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok iti recomand dar apoi trebuie sa faci inhalatii multe cu sare de mare, o sa ai sinuzita si o sa fii arestat! succes! glumesc mai nu sunt sigura ca e de bine...mai intreaba specialistii sa nu iti dea ficatul peste cap sau sa iti afecteze inima...s-ar putea intampla deci ai grija, ne-am inteles?

| EnjoiProSkater a răspuns:

NU lua marijuana ie drog.Nu te lua dupa drogati astia.

| Herp a răspuns:

Atunci daca lumea o sa se drogheze cu aspirine o sa se trateze cu droguri cand vor fii bolnavi?!happy

| selenagomezz a răspuns:

Hmm nu stiu dar tiasi recomanda sa nu big grin

| Edy1991 a răspuns:

Eu fumez aspirina, adica o sfaram si o bag in tigara.dar tin sa iti spun ca si aspirina creaza dependenta fiin un "drog"usor el nu apare in analizele de sange sau urina.dar atentie mare din cauza dependentei apar raceli dese si imflamatii acute ale gatului.nu este de joaca findca o data ce ai inceput sa fumezi sau sa inhalezi un fel de medicament risti ca in cazul unei operatii sau unei boli cu tratare medicamentoasa orala sau perfuzabila sa nu isi mai faca efectul respectivele medicamente.

| Cristiiiii2222 a răspuns (pentru Edy1991):

Si cam ce efecte iti face aspirina in tigara? Si cam cat pui mai exact

| Edy1991 a răspuns:

Aprpo am uitat sa iti spun: Aspirina sau acc luat in exces iti cuaguleaza sangele, aceste cheaguri daca se depun pe casele de la inima risti sa faci infart sau pre infart.Deci tot mori.

| NimeniCuFunctie a răspuns:

Daca nu stiati drogurile se folosesc deja ca medicament. Spre exemplu, morfina in cazul bolnavilor de diabet pentru a le masca durerea...sau ceva de genu

| 532 a răspuns:

Nu sunt șanse să pățești nimic dar ți se depune în plămâni! Iar ai grijă la marijuana si hașiș pentru că ajungi dependentă (atât de dependentă încât ajungi să iti vinzi casa) nu le lua!

| Eduard_Eduard_1987 a răspuns:

Stiu ca am ajuns aici foarte tarziu, dar pot sa va spun ca originala aspirina continea Cocaina, la fel ca si coca cola original care continea cocaina, nu stiu acum daca mai contin sau nu! De tras aspirina pe nas nu am tras niciodata si nici de fumat nu am fumat si nici nu o sa incerc! mi se pare o tampenie.

| Marria_Allexandra_1997 a răspuns:

Am tras aspirina pe nas, insa am ajuns cu boli.Hepatita si o problema la plamani.Mi a creeat dependenta, acum trag mai mult ca de obicei

| Mina_Andrei_1950 a răspuns:

Eu zic, in mortii ma-tii sa inveti sa scrii corect si sa cauti asta pe net, nu sa astepti raspunsuri de la lume ignoranta in domeniul drogurilor. In orice caz, nu ti se intampla absolut nimic deoarece nu exista substante psichodelice in pastilele medicinale, deci nimic ce poate afecta creierul intr-un fel asemanator cu drogurile.