| DSD989 a întrebat:

am terminat un tratament cu crema Triderm de 7 zile pentru balanita, acum nu am nici un simptom nici o usturime nimic, dar glandul e putin rosu si uscat, si nu stiu daca mi-a trecut, simptomele au dispărut dar nu stiu daca sunt complet vindecat, medicul nu a spus sa merg inapoi dupa incheierea tratamentului, cauza 100% igiena proasta pentru ca sunt încă virgin si necircumcis si ma spalam odată pe saptamana si acum ma voi spală de 2 ori pe zi cu gem de dus si ar trebui sa imi treacă si roseata si uscatimea? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| karstadt a răspuns:

Faza e următoarea du-te înapoi se poate înrãutãti starea, nu îţi va trece fără tratament, şi să nu faci din banala aia de roşeaţa şi usturime alte complicaţii... Du-te înapoi şi spune-i ca nu ti'o trecut

| DSD989 explică (pentru karstadt):

Am programare, voi merge luni inapoi.