| stef112 a întrebat:

Salut tpu.am o mare problemasad. deci dimineata m-am trezit cu un fel de amorteala in partea stanga a pieptului(cred ca la inima) m-am cam speriat si am trecut peste.acum cat stateam la calculator mi s-a facut somn rau de tot..si am simtit o durere tot in partea stanga ai jos dar nu la inima mai in stanga de inima cam pe la subtbrat dar mai jos. si eu am mai avut clisee din astea adica atacuri de panica..doctora ultima data cand am fost la control mia spu ca e doar in mintea mea(atunci aveam o frica incredeibila de moarte, moarte iminenta palpiitatii si sufocari.) acum am citit pe net ca s-ar putea sa fie de la infarct miocardic(sunt cam gras si asa am fost intotdeauna) am 13 fac 14 ani. si sunt foarte speriat.ce credeti ca am atac de panica sau e vreo problema cu inima?sadcryingmie foarte frica(scuzati greselile gramaticale)!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai avut clisee si daca te-ai speriat dimineata atunci inseamna ca ai avut un atac de panica ce sa manifestat printr-o stare de somnolenta si o durere.

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

1) Slabeste.
2) Probabil e doar in capul tau ( infarct la varsta asta este mai putin decat improbabil ), dar nu te baza pe medicii din Romania.Ai putea merge le Cluj ca sa fii sigur.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Hirako):

Cluj nu e in Romania?

| georgedanielc a răspuns:

Daca tot este dimineata... cear fii sa faci un gen de miscare in aier liber decit sa stai la PC? macar 2 ore dimineata pe racoare, vei vedea ca totul va fi bine iar teama ta va disparea.BAFTA