| Lydia2806 a întrebat:

Am o mica problema...
Menstruația nu îmi vine regulat. Am 14 ani și sunt virgina. As vrea sa știu care este problema. Menstruația o am de vreo 2 ani și de când mi-a venit prima oara, este neregulat. Mi s-a mai întâmplat să întârzie 2 luni. Daca m-ati putea ajuta cu niste informații ar fi ok. Dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pelican05 a răspuns:

La inceput, poate veni neregulat. El se poate regla de la inceput dar se poate regla si după 3 ani. Corpul tau încă nu s-a obisnuit cu aceste schimbari. Sunt cazuri în care, femeilor le vine neregulat tot timpul (pana la menopauză). Acum esti la inceput. Nu ar trebui sa iti faci griji.