| forlifeman a întrebat:

am o piatra de 8 mm la rinichiu stang, urmez tratamentu urologului meu, pe care mi l-a dat si vreau sa stiu cat de dureros este sa o elimin prin urina, si vreau sa stiu daca se dizolva (sfarma in bucatii mici ) piatra sau va iesi intreaga, va rog sa nu dati raspunsuri idioate si raspundeti rapid, multumesc mult cel mai bun raspuns funda + vot si un mare multumesc din partea mea!

P.S nu-mi veiniti cu raspuns : la fel de dureros ca o femeie cand naste, merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Nu stiu ce tratament ti-a recomandat doctorul, dar este sigur ca este tratament naturist pe baza de usturoi si patrunjel care elimina piatra dizolvand-o total si nu este nici o durere, Giony

| Paix a răspuns:

Esti fata sau baiat? In fine
Mda adevaru e ca cam doare, dar sa consumi cat de multe lichide poti! Si depinde si de noroc, sa urmezi sfatul urolugului tau, ca e buna metoda, decat cu laser.
Bafta