| thedj a întrebat:

am o piatra de 8mm la rinichiu stang de vreo 2 luni, in care bineinteles am fost la urolog si mi-a dat tratament, l-am urmat si de atunci 1 singura data ma, ma-i durut si a incetat, dar inca n-am eliminat-o ce medicamente/plante/ceaiuri stiti pentru a sfarma piatra aceea si sa o dau afara, in afara de Litrotritie deoarece asta imi recomanda urologul daca era cazul. Vreau doar sa o dau odata afara s-o elimin. Ce as putea face? Dau funda si fara raspunsuri cretine happy

Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| catalin112 a răspuns:

Pietrele de la rinichi nu se elimina asa de usor pe cale naturala, ele de fel sun extrase printr-o operatie... Sunt mici negre ca boabele de piper si dureroase uneori.
Eu te sfatuiesc sa te duci la un Plafar si sa ceri acolo in ceai pentru a macina piatra de la rinichi.
Multa Sanatate.

Funda?