| Firewalker a întrebat:

Am o problema atunci cand ma fortez(flotari tractiuni) tremur si ma doare capul in zona cefei. Cand execut flotari, tractiuni etc. nu respir profund, aproape deloc. Aceasta este cauza? Rog raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bull4ever a răspuns:

Fa intotdeauna inainte de exercitii fizice fie ca sunt in casa fie in afara ei o mica incalzire, de aia te doare ceafa ca depui prea mult efort deodata.
Incearca sa-ti obisnuiesti si sistemul respirator, la flotari spre exemplu cand te ridici expira si cand te lasi jos inspira.
Sper ca te-am putut ajuta happy

2 răspunsuri:
| Ioana803 a răspuns:

Încearcă sa faci o mica încălzire înainte de aceste lucruri.

La efort fizic este necesar sa inspiri si sa expiri aerul corect.

| Firewalker explică (pentru Ioana803):

Fac incalzire si 10 minute. pentru tot corpul