| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu anusul,mereu dupa scaun am senzatia ca l am facut incomplet,cand ma sterg simt o umflatura langa el, cam dupa fiecare scaun ma mananca si ustura. si foarte rar simt din senin o intepatura foarte puternica care pare sa se duca si la vezica, si dureaza doar o secunda. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai probleme cu constipația, s-ar putea să ai și hemoroizi interni/externi. Du-te la farmacie și solicită un unguent. Vorbește cu farmacista, nu trebuie să te jenezi. E vorba de sănătatea ta. Tu aveai nevoie de un control medical, de un tratament dat de un specialist.
http://www.csid.ro/......-13495328/

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca mai multe fibre gen brocoli

| K0sti a răspuns:

Du-ti anusul la doctor!

| cristimihailov a răspuns:

Un drum la doctor, dar poti suspecta hemoroizi.