| Sven a întrebat:

Am o problema cu mana dreapta. Cand am fost mic am avut-o rupta de 2 ori.Am descoperit recent ca nu pot tine mana dreapta. Am mana stramba ca sa ii zic asa de la cot in jos. Daca incerc sa indrept mana nu ma doare, dar se vede stramba. Este inclinata in dreapta.

Am nevoie de ajutor. Puteti sa imi spuneti cum imi pot aduce mana la normal?

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Am si eu un coleg care a patit la fel. Probabil ca inteligentul de doctor a pus-o aiurea si s-a "sudat" stramb. Ca sa o pui la loc inseamna sa o rupi iar. Eu cred ca mai bine ramai asa...

| pYv a răspuns:

Consulta medicul ce zic cei de la TPU este orientativ un medic specialist iti va da calumea diagnosticul si tratamentul pentru aceasta nu cei ca noi care nu au cunostinte medicale iti vor da raspunsul dorit! Salut

| Sven explică:

Trebuie sa fie ceva... sa imi puna o atela ceva. straight face

| AlexCrb a răspuns (pentru Sven):

Atelele se folosesc doar pentru imobilizarea zonei. Atata timp cat tu nu ai nici o fractura, nu au de ce sa iti puna atele. Nu se va indrepta nimic de la sine. Oricum, asta e defect minor, nu cred ca are asa mare importanta...

| Alexutzzakidaa a răspuns:

Mai bine mergi la un doctor...nu este de joacastraight face sa nu patesti mai rau