| Andrei1879 a întrebat:

Am o urgenta : Din greseala am dat cu ochiul intr-un bat ( nu era ascutit), m-am uitat in oglinda si am vazut ca aveam un punct rosu pe cristalin ( ochiul era inflamat). A doua zi nu am mai vazut acel punct. E ceva grav? Daca da, imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Am patit si eu exact acelasi lucru.Eu m-am intepat in tepi de trandafir,si am crezut ca "mi-am spart ochiul
Nu e cazul sa te ingrijorezi, mai ales daca vezi, si daca durerea nu e foarte suparatoare.papa

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine mergi la un control oftalmologic, nu te risca, vederea este ca și viața.
Sănătate!
Pa, pa.