| anonim_4396 a întrebat:

Astazi cand m-am sculat am observat ca aveam ochiul stang mai rosu si imi lacrimeaza si este si mai...mic. Eu nu aveam ochiul ala mic! Acum il am mic! Am mai vazut intrebari pe TPU. Si la raspunsuri am vazut mai mult operatii. Nu vreau! crying Ajutor! Funda ( ca poate raspundeti pentru funda si nu pentru ca vreti sa ma ajutati... )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zilele astea vremea a fost inselatoare, a mai fost si vint. Sigur te-a prins un curent daca e rosu si lacrimeaza. Niste comprese calde si o aspirina te-ar ajuta. Daca nu cedeaza sau esti speriata, mergi la oftalmolog.

| RebelaEmo a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci happy Dar... de ce am ochiul mai mic? Tot de la curent?

| anonim_4396 explică (pentru RebelaEmo):

Da, asa se face de la curent. Incearca sa se autoprotejeze.

| RebelaEmo a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc big hug Si isi va reveni, nu? big grin Oricum, mercii love struck

| anonim_4396 explică (pentru RebelaEmo):

Cu siguranta isi va reveni.

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai tras curent. Mergi la farmacie si cere niste picaturi care te vor ajuta, cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate e conjunctivita. trece cu picaturi. am patit-o si eu. roseata, lacrimat, in cateva ore s-a umflat putin, am mers la medic si mi-a dat tratament pentru conjunctivita si mi-a trecut.

| Swordsman a răspuns:

Ai conjunctivita, nu te-a tras curentul! Daca ramane inflamat si iti curge in somn, sigur e conjunctivita! laughing Nu exista termen medical pentru "te-a tras curentul" (din cate stiu).

| RebelaEmo a răspuns (pentru Swordsman):

Imi mai lacrimeaca un pic acum... dar nu il mai am rosu. Cred ca lacrimam si in somn... nu stiu.

| Swordsman a răspuns (pentru RebelaEmo):

Probabil a fost putin iritat. lacrimile curg de obicei ca sa curete ochiul

| Constantin_Octavian_1996 a răspuns:

Zilele astea vremea a fost inselatoare, a mai fost si vint. Sigur te-a prins un curent daca e rosu si lacrimeaza. Niste comprese calde si o aspirina te-ar ajuta. Daca nu cedeaza sau esti speriata, mergi la oftalmolog.