| ionuc13 a întrebat:

am si eu o intrebare:daca iti sare un strop de ulei incins in ochi ti se poate intampla ceva? Adica sa nu mai vezi bine sau alte lucruri? Cel mai complex raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca produce o leziune serioasa ochiului uleiul incins, poti sa iti pierzi vederea chiar.

| MariusSB a răspuns:

Salut!

Normal ca se intampla ceva.Iti ataca nervul optic. Ochiul este un organ foarte sensibil si daca stii ca este un astfel de pericol, adica sa iti sara ulei in ochi, mai bine ai purta o perche de ochelari!

Ai grija ca nu e de joaca!

Multa bafta!