| Crisyy a întrebat:

Am si eu o mica problema, intr-o saptamana as vrea sa merg la mare, dar pe picioare am cateva intepaturi de tantar/semne ( de vreo cateva zile,m-am si scarpinat ce-i drept) care nu mai imi trec, cu ce as putea sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu aveam o crema antiprurit (antimancarime) nu mai stiu cum se cheama, dar intreaba la farmacie, era un gel transparent si ma dadeam tot asa pe muscaturile de insecte si atunci nu te mai scarpini si se vindeca singura pielea in cateva zile.

1 răspuns:
| Husky2000 a răspuns:

Ar putea merge o crema numita pasta de apa se cumpara de la farmacie.